Bankowy Fundusz Gwarancyjny
poszukuje kandydatów na stanowisko

Eksperta

w Wydziale Oszacowań i Wsparcia
w Departamencie Przymusowej Restrukturyzacji

 Główne zadania:

  • przygotowywanie analizy sytuacji finansowej wybranych podmiotów pod kątem spełnienia przesłanek zagrożenia upadłością,
  • przygotowywanie wycen na potrzeby oceny potencjalnych ścieżek restrukturyzacji podmiotów finansowych, w tym:
    • przejęcia całości lub części instytucji przez inny podmiot przy wsparciu  BFG,
    • przeniesienia  całości lub części instytucji do banku pomostowego utworzonego przez  BFG,
    • wydzielenia części aktywów do spółki zarządzania aktywami utworzonej przez BFG,
    • upadłości instytucji finansowej,
  • przygotowywanie projektów wewnętrznych aktów prawnych dotyczących przeprowadzania analiz finansowanych i wycen na potrzeby restrukturyzacji.

Oczekiwania:

  • doświadczenie w instytucjach finansowych lub firmach BIG4,
  • doświadczenie w zakresie analizy poszczególnych ekspozycji i portfeli kredytowych instytucji finansowych,
  • doświadczenie w obszarze wyceny i analizy ekonomiczno-finansowej podmiotów sektora finansowego,
  • dobra znajomość rachunkowości instytucji finansowych MSR lub UoR,
  • dobra znajomość języka angielskiego,
  • bardzo dobra organizacja pracy, duża samodzielność w działaniu, sumienność, dokładność oraz umiejętność współpracy w zespole.

Oferujemy:

  • unikalną szansę nabycia cennych umiejętności i wiedzy praktycznej,
  • możliwość kształtowania nowych standardów i praktyk na rynku finansowym,
  • dobrą atmosferę w pracy i atrakcyjne możliwości rozwoju zawodowego,
  • opiekę medyczną, pracowniczy program emerytalny i inne benefity.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres:

rekrutacja@bfg.pl do 24 grudnia 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami. Prowadzący proces rekrutacji zapewniają poufność.

Prosimy o zamieszczenie w aplikacji następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny procesu rekrutacji na aplikowane stanowisko oraz na potrzeby przyszłych rekrutacji realizowanych w ciągu roku od daty złożenia przeze mnie niniejszej aplikacji, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

Ponadto prosimy o zapoznanie się z Informacją w sprawie ochrony danych osobowych dla aplikujących o pracę.